Szybki test COVID-19 na naszym lotnisku

01.04.2021, 13:28

 

Już od jutra tj. 2 kwietnia na naszym lotnisku będzie można wykonać szybki test na COVID-19!
Wszyscy pasażerowie przylatujący oraz odlatujący bezpośrednio poza granice Polski będą mogli w 15 minut zrobić test i otrzymać zaświadczenie (zarówno w języku polskim jak i angielskim).
Negatywny wynik testu zwalnia podróżnych z 10-dniowej kwarantanny.
Rejsy w kwietniu, przed i po których można wykonać test COVID-19:
- 02/04 Bergen
- 03/04 Oslo Torp
- 09/04 Bergen
- 10/04 Oslo Torp
covid_19.jpg

Podróż z nowymi zasadami - SARS-Cov-2

27.05.2020, 10:29

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2, po zniesieniu zakazu lotów pasażerskich z/do Polski nastąpią istotne zmiany w sposobie funkcjonowania naszego lotniska. Poniżej przedstawiamy najważniejsze założenia wynikające z nowego reżimu sanitarnego:

 • Jeśli istnieje taka możliwość, zaleca się pasażerom samodzielną odprawę oraz posiadanie karty pokładowej w wersji elektronicznej (np. na telefonie).
 • Przed wejściem do terminala pasażerom będzie mierzona temperatura ciała. Osoby z podwyższoną temperaturą i/lub objawami chorobowymi COVID-19 zostaną skierowane na dodatkowe badania do kabiny oceny zdrowia pasażerów(ambulatorium).
 • Kabina oceny zdrowia pasażerów jest specjalnym pomieszczeniem, na terenie którego przeprowadza się powtórne badanie temperatury w razie wystąpienia u podróżnego temperatury przekraczającej 38°C. Pomieszczenie to umożliwia również bezpieczną izolację osób z podejrzeniem COVID-19 w czasie oczekiwania na transport do zakładu opieki zdrowotnej.
 • Na terenie terminala znajdują się liczne urządzenia do dezynfekcji rąk, za pomocą których pasażerowie będą mogli oczyścić ręce.
 • Dla osób potrzebujących wsparcia medycznego dostępne jest ambulatorium. 
 • Teren terminala jest czyszczony i odkażany na bieżąco.  
 • Obowiązywać będzie zasada dystansowania społecznego z odstępem 1,5 metra. Na terenie portu znajdują się pionowe oraz poziome znaki, które przypominają o konieczności zachowania należytego odstępu.
 • Celem prewencji rozprzestrzeniania się koronawirusa, w punkcie informacyjnym, na stanowiskach odprawy biletowo-bagażowej i bramkach do boardingu zainstalowano ścianki z pleksi, które ograniczają kontakt podróżnych z obsługą.
 • Wszystkie miejsca do wspólnego użytku, które nie mają kluczowego znaczenia dla funkcjonowania lotniska, pozostaną nieczynne.
 • Lotnisko jest regularnie dezynfekowane, a samoloty będa odkażane po każdym zakończonym rejsie.
 • W trakcie lotu pasażerowie mają obowiązek nosić maseczki ochronne oraz przestrzegać obostrzenia wprowadzone przez linię odpowiedzialną za rejs.
 • W trakcie lotu pasażerowie będą musieli wypełnić kartę lokalizującą pasażera. Po zakończeniu lotu wypełniony dokument zostanie zabrany przez personel pokładowy, który przekaże go służbom lotniskowym, po czym zostanie wysłany do najbliższej stacji sanitarno – epidemiologicznej.
 • Pasażer, który nie przekaże/nie uzupełni karty lokalizacyjnej na pokładzie statku powietrznego, może to również wykonać przy dedykowanym stanowisku w terminalu przylotowym.

 

Prace na A6 S3 S6

03.07.2018, 12:40

Aktualnie trwają wakacje oraz prace budowalne na A6 S3 S6 a zwiększone natężenie ruchu w kierunku lotniska powoduje utrudnienia na drodze. 

Trasa na nasze lotnisko jest równiez trasą nad morze, która w okresie letnim jest często zakorkowana. Na wielu odcinkach remontowanych dróg została zmieniona organizacja ruch a co za tym idzie sporo zmniejszona ich przepustowość. 

Zalecamy wcześniejszy wyjazd na planowane połączenia oraz trasy alternatywne.

Zdjęcie użytkownika Szczecin Airport.

Pomoc

Punkt informacji na lotnisku »

+48 91 481 74 00

LiveZilla Live Chat Software