Podróż z dziećmi

W przypadku, gdy wybierają się Państwo w podróż lotniczą z dzieckiem rekomendujemy wyrobienie z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym dokumentu potwierdzającego tożsamość Państwa dziecka.

Pokarm dla niemowląt

Pokarm dla niemowląt zwolniony jest z ograniczeń w przewozie płynów. W związku z tym, w trakcie podróży samolotem z niemowlęciem możecie Państwo wnieść do strefy zastrzeżonej lotniska, a także zabrać ze sobą na pokład samolotu pokarm dla niemowląt w pojemniku o pojemności przekraczającej 100 ml oraz w większej ilości niż mieści się w jednej litrowej torebce.

Podróż z wózkiem

Podróż z wózkiem dziecięcym jest dozwolona i powszechnie praktykowana. Jednakże, ze względu na swoje rozmiary wózki najczęściej nie mogą być przewożone w kabinie statku powietrznego, a ich transport odbywa się w luku bagażowym. Odprawa wózka dziecięcego wygląda zazwyczaj podobnie jak w przypadku bagażu rejestrowanego. Zostaje on zaopatrzony w punkcie odprawy biletowo-bagażowej w przywieszkę i dopiero przed wejściem pasażera na pokład zostaje umieszczony w luku bagażowym (wydanie nastąpi bezpośrednio po wylądowaniu).

Wózek dziecięcy można oczywiście nadać jak zwykły bagaż rejestrowany. W tym przypadku zalecane jest jego odpowiednie zabezpieczenie.