W 2023 roku odprawiliśmy 477 494 pasażerów.

W minionym 2023 roku z usług Portu Lotniczego Szczecin Goleniów skorzystało w sumie 477 494 pasażerów i jest to wynik lepszy o około 14% w porównaniu do całego poprzedniego 2022 roku, tym samym zbliżając nas do wyników sprzed pandemii Covid – 19.
Miniony rok był szczególnie dobry w segmencie wakacyjnego ruchu czarterowego. W okresie wakacyjnym z rejsów do Turcji i Bułgarii skorzystała rekordowa liczba prawie 40 tysięcy pasażerów. Liczymy, że nadchodzący sezon będzie jeszcze lepszy. Z pewnością przyczyni się do tego wcześniejsze uruchomienie lotów do Turcji, które biuro podróży Coral Travel zaplanowało już na 27 kwietnia.
Dodatkowo w maju zagraniczny touroperator Eurotours ma w planach zainaugurowanie pierwszych w historii turystycznych, rozkładowych połączeń czarterowych do Polski. Z bezpośrednich lotów z Graz i Linz do Szczecina korzystać będą obywatele Austrii, którzy coraz częściej doceniają turystyczne walory Pomorza Zachodniego pragnąc wypocząć nad przepięknymi bałtyckimi plażami.

Przywracane połączenia
Jeszcze przed końcem sezonu zimowego linia lotnicza Ryanair przywróci dwa wyczekiwane połączenia. Od 1 marca do Krakowa, a od 20 marca do Dublina. Pojawi się również więcej lotów do Wielkiej Brytanii, gdzie od 18 marca liczba połączeń do Londynu zwiększy się z 5 do 6 razy w tygodniu.
Dodatkowo wraz z początkiem letniego rozkładu tj. od 31 marca Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą liczbę rejsów na trasie do Warszawy z 19 do 22 razy w tygodniu. Nowy rozkład pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać możliwości przesiadkowe hubu w Warszawie finalnie podróżując do wielu miejsc w Europie, Ameryce czy Azji.

Aktualne połączenia ze Szczecina:
z PLL LOT do Warszawy Chopin;
z Ryanair do Liverpoolu, Londynu, Krakowa (od 1 marca), Dublina (od 20 marca);
z Norwegian do Oslo Gardermoen;
z WizzAir do Oslo Torp;
z biurami podróży Coral Travel, TUI, Rainbow, Itaka do Antalyi;
z biurami podróży TUI, Coral Travel do Burgas.

Rozkład lotów: www.airport.com.pl/loty/rozklad-przylotow-odlotow/
Czartery: www.airport.com.pl/loty/czartery/