Trasa Oslo Gardemoen – Szczecin z linią lotniczą Norwegian wraca na stałe do rozkładu lotów !

 

Po pandemii koronowirusa na nasze lotnisko, już na stałe powróciła linia Norwegian, a wraz z nią loty na główne lotnisko stolicy Norwegii.
Pierwszy lot na trasie Oslo – Szczecin – Oslo odbył się w dniu 24.06.2023. Na pokładzie inauguracyjnego rejsu był komplet 189 pasażerów, z czego 41 % stanowili obywatele Norwegii, dla których to przylot na Pomorze Zachodnie był okazją na krótki, kilkudniowy urlop.

Wszystkich pasażerów przylatujących z Oslo powitaliśmy tradycyjnym szczecińskim paprykarzem, co u obcokrajowców wzbudzało duże zainteresowanie, natomiast dla wielu Polaków, na stałe mieszkających w Norwegii było wspomnieniem Pomorza Zachodniego. Fakt, iż tylu Norwegów wybrało się inauguracyjnym rejsem do Szczecina cieszy tym bardziej, że przed pandemią ponad połowa pasażerów korzystających z tego połączenia była obywatelami Norwegii, a Pomorze Zachodnie stanowiło dla nich ciekawą alternatywę dla kilkudniowych wypadów urlopowych. Mamy nadzieję, że to połączenie nadal będzie przysparzało naszej branży hotelarskiej dużą ilość turystów z tzw. grupy premium.

Trasa 𝗦𝘇𝗰𝘇𝗲𝗰𝗶𝗻- 𝗢𝘀𝗹𝗼 𝗚𝗮𝗿𝗱𝗲𝗿𝗺𝗼𝗲𝗻 obsługiwana będzie, 189 miejscowymi samolotami Boeing 738 – 800 w każdy wtorek oraz sobotę, ceny biletów zaczynają się już od 141zł a jej dostępność w systemach rezerwacyjnych linii Norwegian jest aż do końca marca 2024 roku.
Linia Norwegian w odróżnieniu od innych low costów posiada w swojej ofercie możliwość podróży do wielu skandynawskich lotnisk z przesiadką w Oslo Gardermoen w ramach jednego biletu. I tak dzięki połączeniu z głównym lotniskiem stolicy Norwegii możemy polecieć do Alesund, Bodo, Haugesund, Kristiansand, Molde, Tromso, Trondheim, Harstad-Narvik, Sztokholm oraz Kopenhaga.

Bilety: www.norwegian.com