Infolinia

+48 91 481 74 00

Rekordowe I-wsze półrocze 2018

W okresie styczeń – czerwiec 2018 roku, Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsłużył 282.708 pasażerów, notując blisko 10 % wzrost do analogicznego okresu 2017 roku.

 

Na tak dobry wynik wpływ miało kilka czynników:

 

  1. Od 27 maja, Polskie Linie Lotnicze LOT, w niektóre dni tygodnia zwiększyły częstotliwość połączenia do Warszawy z 3 do 4 dziennie, dając możliwość korzystania z jeszcze większej możliwości przesiadek w Warszawie oraz umożliwiając odbycie jednodniowej podróży do większości najważniejszych miast europejskich
  2. Od marca 2018 roku, linia Ryanair, 2 x tygodniowo operuje na trasie do Edynburga
  3. Od 14 maja, dzięki linii lotniczej Wizz Air, w każdy poniedziałek i piątek możemy polecieć do Sztokholmu. Połączenie to, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród obywateli szwedzkich, pozwalając na kilkudniowy lub weekendowy „wypad” do Szczecina
  4. W pełni wystartował sezon czarterowy. W tym roku, oprócz Grecji i Albanii, z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, z biurem podróży Wezyr Holidays oraz Itaka  możemy polecieć do Antalyi, spędzając urlop na tureckiej Riwierze.

 

Te wszystkie dane, pozwalają przypuszczać, że w 2018 roku, z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność po raz pierwszy w historii skorzysta ponad 600.000 pasażerów, osiągając wynik na poziomie 630-650.000 pasażerów.

Z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów możemy polecieć do:

PLL LOT – Warszawa

Norwegian – Oslo Gardemoen

Ryanair – Londyn Stansted, Dublin, Liverpool, Warszawa, Edynburg

Wizz Air – Oslo Torp, Stavanger, Bergen, Sztokholm Skavsta  

 

LiveZilla Live Chat Software