Infolinia

+48 91 481 74 00

Port Lotniczy Szczecin - Goleniów - domem tanich lotów krajowych

W dniu 26 marca br, po Gdańsku i Wrocławiu, Port Lotniczy Szczecin - Goleniów dołączył do grona lotnisk mających w swojej ofercie tanie połączenia krajowe.

Punktualnie, o godzinie 19.10, na pokładzie samolotu linii Ryanair,168 pasażerów udało się w podróż do Warszawy.

Na rejs powrotny, zostało wykupionych 158 biletów, co stanowi bardzo dobry prognostyk dla kolejnych rejsów.

Linia Ryanair, rejsy do i z Warszawy wykonywać będzie codziennie, samolotem Boeing 737-800, zabierających na pokład do 189 pasażerów.

 

Jesteśmy pewni, że to połączenie przyjmie się wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego, jako tańsza i szybsza alternatywa dla połączeń kolejowych i drogowych, które to zajmują minimum 5 godzin a z racji kosztów bardzo często są wykorzystywane przez osoby udające się w podróż z i do Warszawy - powiedział Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

Dodatkowo, to połączenie powinno być bodźcem dla rozwoju turystki Pomorza Zachodniego przeznaczonej dla mieszkańców Warszawy i okolic, którzy to do tej pory nad Bałtykiem wypoczywali głównie w Województwie Pomorskim - dodał Maciej Dziadosz.

 

Ceny biletów zaczynają się od 34 złotych i są dostępne na stronie www.ryanair.com.

 

Dzięki zwiększeniu przez PLL LOT częstotliwości połączeń do Warszawy (do 3 dziennie), większym samolotom linii WIZZ AIR na połączeniach do Skandynawii (245 miejscowe A-321, zamienią 180 miejscowe A-320), nowym połączeniom Ryanair do Warszawy i Edynburga oraz letnim czarterom turystycznym, w 2017 roku, Port Lotniczy Szczecin-Goleniów powinien obsłużyć około 600.000 pasażerów. 

 

LiveZilla Live Chat Software